Gta Vi, اخبار بازی

ویژگی های احتمالی بازی GTA VI چه خواهند بود؟

وب سایت زومجی – محمد رستمی: اگر طرفدار جی تی ای هستید حتما می دانید راکستار هرچند سال یکبار نسخه ای بزرگ و عالی از این سری ارائه می کند. اینک پس از گذشت چند سال از GTA V کم کم نوبت به GTA VI می رسد. با زومجی همراه باشید تا شما را از بزرگ ترین شایعات نسخه بعدی آگاه کنیم.

جی تی ای ۵ یک بازی چند پلتفرمی است که در اواخر دوره پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 عرضه شد، چند ماه پس از آن در اوایل عرضه کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان برای این دو کنسول نسل جدید و پس از آن نیز برای کامپیوتر های ویندوزی عرضه شد.
ویژگی های احتمالی بازی GTA VI چه خواهند بود؟

ویژگی های احتمالی بازی GTA VI چه خواهند بود؟

به دلیل برنامه ریزی برای اجرای بازی روی چندین کنسول بخش هایی از گیم پلی، مکانیک و بخش های فنی بازی در هنگام توسعه ی بازی به صورت اجتناب ناپذیر قربانی شدند.

 

با این همه بازهم GTA V به یکی از بزرگ ترین بازی های نسل حاضر تبدیل شد و از نظر گیم پلی و گرافیک جوایز زیادی دریافت کرد. حال با توجه به این توضیحات تصور کنید GTA بعدی چه خواهد بود! شایعات زیادی در مورد ویژگی های بازی بعدی سری GTA به گوش می خورد که از جمله آنها می توان به شنیده های بخش تنظیمات بازی، داستان و خصوصیات فنی آن اشاره کرد.
برترین شایعات شنیده شده را به صورت لیستی برای شما آماده کرده ایم که شما نیز در جریان ویژگی های احتمالی جدید GTA VI قرار بگیرید.
۱.بالاخره یک شخصیت زن به جمع شخصیت های اصلی سری اضافه می شود که صدا پیشه او اوا مندز است
GTA V برای به تصویر کشیدن زنان مورد انتقاد قرار گرفت. همه زنان موجود در بازی یا مثل عمه فرانکلین احمق بودن یا خیابانی.
با توجه به این گفته ها وجود یک زن در سری که بتواند به نوعی غرور و افتخار زنان را در این سری بازسازی کند و بجای آن مردان نقش قاچاقچی ها و خلاف کار ها و احمق ها را بازی کنند فکر بسیار جالبی خواهد بود!
سری جی تی ای از ابتدا تا کنون به تشریح زندگی شخصیت هایی در همه بخش های جامعه پرداخته است و دلیلی ندارد که زن را از این قاعده مستثنی کند.
شخصیت های سری جی تی ای کار هایی را در زندگی روزمره شان انجام می دهند که واقعا دیوانه وار است.این شخصیت ها واسطه میان ما و دنیایشان هستند و به ما کمک می کنند دنیا را از دید آنها تماشا کنیم و از این طریق به پوچی اطرافشان پی ببریم، به همین دلیل این سری نیازمند معرفی یک شخصیت زن در بازی است.
اگر شایعات شنیده شده درست باشد بازی جدید این مجموعه یک شخصیت زن خواهد داشت که صدا پیشگی او را نیز اوا مندز انجام خواهد داد.
انتخاب مندز سرنخ هایی از خصوصیات شخصیت اصلی بازی به ما می دهد. مندز یک بازیگر زن قوی و درشت هیکل است و این نشانگر شخصیتی با همین مشخصات است که اتفاقا برازنده سری GTA نیز هست.
مندز اصالتا کوبایی است و همین امر باعث می شود احتمال دهیم شخصیتی لاتین در سری حضور داشته باشد. این ویژگی ها احتمال کوبایی یا مکزیکی بودن شخصیت زن بازی را پررنگ تر می کند.

 

 

۲. ارتباطی میان این بازی و Red Dead Redemption وجود خواهد داشت
Red Dead Redemption در میان بازی های راکستار یکی از زیباترین داستان ها را به خود اختصاص داده بود.
شخصیت اصلی داستان این بازی یک سوار بی قانون به نام جان مارستون بود که قصد داشت همسر و فرزندش را از دست آدم ربایان آزاد کند و این امر باعث شد دوباره به آدم کشی و زندگی پر از قتل و ترس رو آورد.
مارستون بخاطر اتفاقاتی مجبور شد از میراث خانوادگی اش بگذرد و پایان بازی نیز بسیار زیبا بود.
در شایعات شنیده شده آمده است که داستان GTA VI احتمالا در جهانی مشابه Red Dead Redemption اتفاق خواهد افتاد و یکی از شخصیت های بازی از نسل مارستون خواهد بود.
این اطلاعات از سایت 4chan ارایه شده است اما همه سایت 4chan را بخاطر اطلاعات غلط می شناسند! به هرحال درست یا نادرست بودن این شایعه هنوز مشخص نیست .

 

 

۳. در نقش پلیس بازی خواهید کرد
همه دوست دارند برای یکبار هم که شده یک پلیس فاسد در سری GTA ببینند! اینطور که شنیده شده است قرار است در نسخه بعدی GTA یعنی GTA IV یکی از شخصیت های اصلی بازی پلیس باشد.
اما بازهم فرقی به حال عاشقان GTA نخواهد داشت چرا که این پلیس فردی درست کار خواهد بود و باز هم خبری از پلیس فاسد نیست! برخلاف روال همیشگی سری GTA اینبار نقش یک خلاف کار به شما داده نمی شود.
اگر شنیده ها درست باشد این اتفاق قوت بیشتری به حضور شخصیتی از نسل جان مارستون در GTA VI می بخشد. مارستون همیشه دوست داشت پسرش خلاف را کنار بگذارد و فردی قانونمند و مفید برای جامعه باشد.
در پایان بازی Red Dead Redemption نیز مارستون بالاخره به خواسته هایش رسید و همین امر است که این شایعات را به حقیقت نزدیک می کند.
ایده چند شخصیت همزمان در جی تی ای واقعا ایده جذابی بود و واقعا جالب خواهد شد اگر جی تی ای ۶ هم از این ویژگی پیروی کند و چند شخصیت داشته باشد که یکی پلیس و یکی خلافکار باشد و بتوان داستان آنها را همزمان جلو برد.
در این حالت می توان تصور کرد پس از مدتی خط داستان این دو شخصیت را با هم روبرو کند و در این درگیری فقط یکی از آنها زنده بماند. واقعا صحنه ای نفس گیر و به یادماندنی خواهد شد.
یا حداقل اگر شخصیت های داستان با هم روبرو نشوند و این اتفاق رخ ندهد، می توان انتظار داشت پلیس خوب داستان هم به فساد کشیده شود! به هرحال وجود یک شخصیت در سمت مثبت قانون می تواند ویژگی های جدیدی به بازی بیافزاید و تجربه جدیدی به گیمرها بدهد.

 

 

۴. می توانید از شهری به شهر دیگر پرواز کنید
همه می دانند برترین و نفس گیرترین نسخه از سری جی تی ای نسخه San Andreas بود. این نسخه از بازی بخاطر نقشه بسیار بزرگش موفقیت زیادی کسب کرد. نقشه این بازی یک ایالت کامل بود که شامل سه شهر می شد.
چند سال پس از آن GTA V باز هم San Andreas را به تصویر کشید. اما San Andreas اینبار با وجود بزرگ تر بودن و جلوه های گرافیکی و تکنیکی برتر بیشتر شبیه یک شهر زیبای بازسازی شده با جنگل های اطرافش بود تا یک ایالت کامل. نسخه بعدی جی تی ای با توجه به قدرت کنسول های امروزی می تواند نقشه ای شامل چندین شهر بزرگ داشته باشد.
لزلی بنز از راک استار نورث (Rockstar North) در این زمینه عنوان کرد:
مسلما ما هم دوست داریم در آینده یک دنیای بسیار بزرگ شامل همه شهرهای سری جی تی ای داشته باشیم که به بازیکن اجازه دهد بین شهرها جابجا شود و مکان های مورد علاقه اش را دوباره ببیند.
هرچند هیچ کس به شهرهایی جز سان اندریاس و Vice City فکر نمی کرد اما با این تفاسیر می توان انتظار داشت لوس سانتوس و لیبرتی سیتی درکنارهم در نسخه بعدی حضور داشته باشند.
اگر قرار باشد در نسخه بعدی همه این شهرها در کنار هم جمع شوند شاید بهتر باشد شهرها دوباره طراحی شوند، مثلا اتفاقات بازی به یک زمان دیگر مثل دهه ۸۰ مربوط شود که تفاوت هایی هم در ساختار شهرها ایجاد شود.
واقعا هیچ فکر کرده اید که نقشه بازی چقدر بزرگ خواهد شد؟

 

 

۵. Vice City به سری GTA باز خواهد گشت
با توجه به گفته های لزلی بنز، یک جی تی ای با چندین شهر مسلما شامل Vice City همیشه آفتابی هم خواهد شد. تصور دوباره Vice City بسیار جالب است، حتی خود لزلی بنز هم از تصور وجود Vice City در جی تی ای بعدی شگفت زده شده است چه برسد به ما! Vice City بخاطر تفاوت ظاهری و فرهنگی بسیار زیاد با لوس سانتوس می تواند تضاد بسیار زیبایی در نقشه بازی ایجاد کند و وقتی این دو شهر در یک نقشه کنار هم باشند جابجایی از فضای سنگین و جدی لوس سانتوس به فضای شاد و آفتابی Vice City واقعا شگفت انگیز خواهد بود! به علاوه وجود گانگسترهای روس و ایتالیایی در این نقشه می تواند راه را برای طراحی صدها ماموریت جالب باز کند.
حال تصور کنید چه می شد اگر زمان بازی به دهه ۸۰ بازمی گشت! فضای فرهنگی Vice City به دلیل اوج فعالیت مافیا شباهت زیادی به این دهه داشت و نمای ساحلی شهر Vice City نیز با چراغ های نئونی و تزیین های قدیمی دقیقا حال و هوای بازی را زیرو رو می کرد.

 

 

۶. به لطف موتور گرافیکی جدید قابلیت تخریب محیط به بازی اضافه خواهد شد
با توجه به اینکه جی تی ای همیشه یکی از برترین بازی های نسل خود بوده است و همیشه ویژگی های فنی و گرافیکی برتر از زمان خود داشته است، اما این بازی یک ایراد عمده دارد آن هم نبود یک سیستم تخریب محیط است.
مسلما افزودن اینچنین قابلیت هایی به نقشه های بزرگ جی تی ای کار بسیار بزرگی خواهد بود اما به هرحال شایعات روایت دارند که در جی تی ای بعدی شاهد حضور یک سیستم تخریب خوب خواهیم بود.
این قابلیت دست سازندگان را برای طراحی مراحل جدید باز می کند. تا کنون مراحل جی تی ای فقط شامل این طرف و آن طرف رفتن و رساندن محموله و کشتن می شد! اما با کمک این ویژگی می توان انتظار داشت ماموریت های مختلف مانند تخریب ساختمان با بولدوزر یا ماشین های سنگین نیز به بازی افزوده شود.
تا کنون هریک از نسخه های جی تی ای ویژگی هایی را برای اولین بار به دنیای این سری اضافه کرده اند.
به عنوان مثال جی تی ای ۳ برای اولین بار دنیای این سری را سه بعدی کرد، سان اندریاس محیط بازی را گسترش داد، جی تی ای۴ گرافیک و فیزیک سری را بازسازی کرد و جی تی ای ۵ همه این قابلیت ها را بهبود بخشید و در دنیایی بزرگ تر و قوی تر از همیشه گرد هم آورد.
اکنون نوبت جی تی ای ۶ است که با بهبود ویژگی های فنی بازی و افزودن قابلیت تخریب سری را از همیشه محبوب تر کند.

۷. محیط های داخلی بیش از همیشه قابل تعامل خواهند بود
یکی دیگر از شکایت های کاربران به راکستار نبود فضاهای داخلی کافی است. تعداد این فضا ها هر نسخه نسبت به نسخه قبلی افزایش می یابد و در حال حاضر بانک ها و فرودگاه ها و مکان های زیادی هستند که فضای داخلی دارند، اما باز هم تعدادشان به نسبت اندازه نقشه واقعا محدود است.
در کنار این کاربران انتظار دارند بتوانند کارهای بیشتری در فضاهای داخلی انجام دهند. مثلا شما وقتی وارد یک اسلحه فروشی می شوید دیگر آزادی عمل ندارید.
نمی توانید اسلحه بدست بگیرید یا چیزی را از داخل معازه بردارید مگر آنکه پول آن را بپردازید. سری جی تی ای به آزادی عمل معروف است و همه محبوبیت خود را از این ویژگی دارد اما در محیط های داخلی خبری از این ویژگی نیست!
باید فروشگاه ها، رستوران ها و مغازه های بیشتری در نسخه بعدی بازی طراحی شود، باشگا ه های بدن سازی سان اندریاس دوباره به سری بازگردند و سالن های خرید و پاساژها به روی شما باز شوند. و البته همه آنها قابلیت تعامل کامل را داشته باشند.
خیلی جالب خواهد بود اگر در این شرایط هنگام تعقیب پلیس بتوان از داخل ساختمان ها، پاساژها و اتاق ها فرار کرد.
جی تی ای ۵ تا حدودی توانسته بود مشکل فضاهای داخلی بازی را حل کند هرچند بازهم تعداد این فضاها به نسبت نقشه کم بود.یک سری از این فضاهای داخلی قابلیت خاصی هم نداشتند فقط برای زنده نشان دادن شهر و جذابیت بیشتر طراحی شده بودند. در واقع این فضاها بُعد دیگری به گیم پلی بازی داده بودند.
۸. داستان نسخه بعدی در شهر لندن خواهد بود
سری جی تی ای تا کی قرار است در سه شهر لوس سانتوس، Vice City و لیبرتی سیتی روایت شود؟ مسلما هنوز می توان با بازسازی وایس سیتی در نسل جدید طرفداران را شاد کرد، اما خیلی از طرفداران دوست دارند جی تی ای را در یک مکان جدید تجربه کنند.
یکی از مکان های جدیدی که شایعه شده است در جی تی ای بعدی حضور دارد لندن است. بسیاری از طرفداران پروپا قرص سری اظهار دارند که داستان اولین نسخه جی تی ای در سال ۱۹۶۹ در شهر لندن روایت شده است.
بنابراین این شهر حداقل سابقه ای در این مورد دارد. و اما نکته بعدی که قوت بیشتری به این شایعه می بخشد آن است که توسعه دهنده اصلی نسخه های اخیر جی تی ای کمپانی بریتانیایی الاصل Rockstar North است.
اگر توسعه دهنده بریتانیایی انقدر درک عمیقی از فرهنگ آمریکایی دارد و نسخه های اخیر را به این زیبایی توسعه داده است تصور کنید یک جی تی ای انگلیسی را چگونه به تصویر خواهد کشید.
لندن یک دنیای پررونق پر از فرهنگ های جورواجور است. محله هایی مثل Chinatown، Bangla Town و  Soho در این شهر وجود دارد که هریک فرهنگ خاص خود را دارند. لندن شهری است پر از خلاف و موقعیت های غیر قانونی.
خود اهالی راکستار نیز بارها در مورد این شهر صحبت هایی داشته اند، مثلا دن هاوزر در یک مصاحبه گفت:
ما بسیار علاقمند به ساخت یک بازی در شهر لندن هستیم، اما مشخص نیست این بازی جی تی ای باشد یا چیز دیگر.
به هر حال اگر همه چیز درست باشد و شایعات به حقیقت بپیوندد یکی از شهر های نسخه بعدی جی تی ای لندن خواهد بود که شهری همه چیز تمام و مناسب برای حضور در این بازی است.
۹. صداپیشگی یکی از شخصیت ها را رایان گاسلینگ برعهده خواهد گرفت
شایعاتی به گوش می رسد که در نسخه بعدی رایان گاسلینگ صداپیشه یکی از شخصیت هاست. رایان گاسلینگ بازیگر، کارگردان و نویسنده کانادایی الاصل هالیوودی است که فیلم های جرم و جنایتی زیادی هم در کارنامه خود دارد.
شخصیت بازی که وی صدای او را اجرا خواهد کرد احتمالا بر اساس فیلم Drive خواهد بود. در این فیلم گاسلینگ یک شخصیت گوشه گیر، کم حرف و یک راننده فراری است که گذشته خشونت آمیزی داشته است اما در فیلم کمتر رازهایی از گذشته او فاش شد.
آیا ممکن است شاهد شخصیتی مرموزتر از همیشه در سری جی تی ای باشیم؟ این تغییر می تواند تغییری بسیار جذاب در استانداردهای سری باشد زیرا در جی تی ای همیشه شخصیت های بازی افرادی پرحرف هستند و ادعای حکیم بودن دارند!  با وجود این چنین مواردی بازی می تواند گسترده تر شود و فضای واقع گرایانه تری به خود بگیرد.
چرا که این عمل نشان می دهد بازی خود را وابسته یک طیف خاص از افراد نکرده است و با پرداختن به شخصیت های متفاوت می خواهد تجربیات جدیدی به کاربرش انتقال دهد.
منبع:
www.bartarinha.ir

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وبسایت*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette